KOMPOZYTORKA 

Alexandra Stréliski, zdobywczyni prestiżowej nagrody Juno, to kompozytorka i pianistka neoklasyczna, która mieszka w Quebecu w Kanadzie. Jej album „Inscape” otrzymał certyfikat platynowy w Kanadzie,      a także cieszył się popularnością na klasycznych listach przebojów, osiągając pierwsze miejsce w Kanadzie, drugie w Wielkiej Brytanii oraz piąte w USA. Twórczość Stréliski można usłyszeć  w wielu serialach i filmach fabularnych, takich jak „Sharp Objects” (Ostre przedmioty), „Big Little Lies” (Wielkie Kłamstewka), „Dallas Buyers Club” (Witaj w klubie) oraz „Demolition” (Destrukcja). Jej utwory były również prezentowane podczas ceremonii rozdania Oscarów w 2014 roku.

Alexandra może pochwalić się imponującą liczbą 300 milionów streamów, 6 milionami wyświetleń na YouTube, 12 milionami słuchaczy miesięcznie na Spotify oraz 140 000 sprzedanymi albumami.

Magazyn Billboard uznał ją za jedną z najważniejszych nowych postaci współczesnej muzyki klasycznej. Urodzona w Montrealu, w prowincji Quebec, Stréliski jest z pochodzenia polską Żydówką.

Alexandra Stréliski –