Scenarzysta

Dan Gordon, uznany kanadyjski scenarzysta, jego kariera nabrała rozpędu dzięki kultowemu serialowi telewizyjnemu „Highway to Heaven”. Do jego najbardziej znaczących prac należą scenariusze do filmów akcji, dramatów i biografii. „Pasażer 57”  z Wesleyem Snipesem w roli głównej, to emocjonujący thriller akcji, który zyskał uznanie zarówno widzów jak i  krytyków.  Film pt. „Wyatt Earp” z Kevinem Costnerem to z kolei epicka opowieść o jednej z ikonicznych postaci Dzikiego Zachodu.  Kolejne jego scenariusze to m.in. „Murder in the First”, z udziałem Christiana Slatera i Kevina Bacona oraz „Let There Be Light” z Kevinem Sorbo.

Jednym z najbardziej wyróżniających się osiągnięć Gordona jest scenariusz do filmu „The Hurricane”, w którym Denzel Washington wcielił się w postać Rubina Hurricane’a Cartera, boksera niesłusznie skazanego za morderstwo. Ten poruszający dramat biograficzny, nominowany do Oscara, zyskał uznanie za szczegółowe przedstawienie błędów systemu sądowniczego i niezłomną walkę o sprawiedliwość.

Gordon wykazał również swoją zdolność do tworzenia intrygujących opowieści szpiegowskich i thrillerów, czego dowodem jest scenariusz do filmu  „The Assignment”,  z Donaldem Sutherlandem i Benem Kingsleyem w rolach głównych. 

W roku 2023 r. na podstawie jego scenariusza został zrealizowany film pt. „Irena’s Vow” .