Paul Sarossy – autor zdjęć

Paul Sarossy jest wielokrotnie nagradzanym autorem zdjęć filmowych, który współpracował z wybitnymi reżyserami. Jest członkiem Canadian Society of Cinematographers (C.S.C.), American Society of Cinematographers (A.S.C.) oraz British Society of Cinematographers (B.S.C.).

Wielokrotnie nagradzany autor zdjęć filmowych Paul Sarossy ma na swoim koncie zdjęcia do takich filmów jak „Guest Of Honour”w reżyserii Atoma Egoyana z Davidem Thewlisem w roli głównej, który miał swoją światową premierę podczas 76. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, oraz „The Padre” w reżyserii Jonathana Sobela z Timem Rothem i Nickiem Nolte w rolach głównych.

W swoim dorobku ma także filmy fabularne „Don’t Talk To Irene” w reżyserii Pata Millsa, „Goon: The Last Of The Enforcers” w reżyserii Jaya Baruchela oraz brytyjski serial telewizyjny „Tin Star” z Timem Rothem w roli głównej. Oprócz ” Guest of Honour”, Sarossy współpracował z reżyserem Atomem Egoyanem przy filmach „Remember” z Christopherem Plummerem i Martinem Landau w rolach głównych, “The Captive”, “Devil’s Knot”, “Chloe”, “Adoration”, “Where The Truth Lies”, “Ararat”, “Felicia’s Journey”, “The Sweet Hereafter”, “Exotica”, “The Adjuster”, a także przy telewizyjnej produkcji ” Krapp’s Last Tape”.

W 2016r. podczas Festiwalu Camerimage : Egoyan i Sarossy zostali uhonorowani Nagrodą dla Duetu za swoją 27-letnią współpracę. Wśród innych filmów Sarossy’ego znajdują się „The Borgias” Neila Jordana z Jeremym Ironsem w roli głównej, „The Duel” Dovera Koshashviliego, „Act Of Dishonour” Nelofera Paziry, „Ripley Under Ground” z Willemem Dafoe w roli głównej, „Head In The Clouds” z Charlize Theron i Penelope Cruz oraz „Charlie Bartlett” z Robertem Downeyem Jr. w roli głównej. Był także autorem zdjęć do filmów Neila Labute’a „Wicker Man”   z Nicolasem Cage’em i Ellen Burstyn, „Duety” z Gwenyth Paltrow, nominowanego do Oscara® „Affliction” Paula Schradera z Nickiem Nolte i Jamesem Coburnem, „Picture Perfect” z Jennifer Aniston, „Love And Human Remains” Denysa Arcanda, „The Secret” Vincenta Pereza oraz „The Deal” z Meg Ryan i Williamem H. Macy. Nagrodzony został za zdjęcia  za film „Remember” (2016), otrzymał pięć nagród Genies, dwie Gemini, osiem nagród CSC, nominację do nagrody Emmy®, nominację do nagrody ASC, nominację do nagrody BSC oraz nominację do nagrody Independent Spirit. Paul Sarossy wyreżyserował brytyjski film fabularny “Mr. In Between”, który miał swoją premierę na TIFF i zebrał kilka nagród i nominacji, w tym nominację do Grand Prix i nagrodę dla najlepszego aktora na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokyo.

Sześć filmów Sarossy’ego było nominowanych do Złotej Palmy w Cannes.