LUBLIN PLAN FILMOWY

Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Stare Miasto  ekipa filmowa na realizację zdjęć do produkcji pt. „Przysięga Ireny”. Polska premiera filmu planowana jest na 2024 roku.

W Lublinie  ekipa filmowa, realizowała zdjęcia do kanadyjsko-amerykańsko-polskiej produkcji pt. „Przysięga Ireny”. Filmowcy pracowali na terenie Muzeum Na Starym Rynku powstawała jedna z najważniejszych scen, kiedy to główna bohaterka starała się uratować Żydów, których wieszano na szubienicy.

Twórcy kanadyjscy szukając odpowiedniego partnera do realizacji filmu „Przysięga Ireny” analizowali kilka miast w Polsce. Ostatecznie wybrali Lublin, który w ich przekonaniu najlepiej oddaje klimat i atmosferę opowiadanej historii, co z pewnością będzie miało ogromny wpływ na wartość artystyczną filmu. Ze swojej strony zaoferowaliśmy szeroki zakres wsparcia organizacyjnego

Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

Jak podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta, jest to do tej pory największa międzynarodowa produkcja filmowa realizowana w Lublinie przy wsparciu miasta. Lubelski Fundusz Filmowy dzięki od wielu lat udziela profesjonalnej pomocy ekipom filmowym, dostosowując ją do indywidualnych oczekiwań. Udział Lublina w międzynarodowych produkcjach gwarantuje promocję miasta nie tylko w Polsce, ale także na świecie.