Brief info

Sophie Nélisse, pochodzi z Windsor, Ontario, Kanada, jest znana z roli w filmie „Monsieur Lazhar”, za którą otrzymała Nagrodę Genie za najlepszą aktorkę drugoplanową. Jej kariera rozkwitła dzięki roli Liesel Meminger w adaptacji filmowej bestsellerowej powieści „Złodziejka książek”. Sophie zdobyła również uznanie za swoje role w filmach takich jak „The Great Gilly Hopkins”, „Mean Dreams” i „The Kid Detective”. W 2023 roku zagrała Irenę Gut w filmie „Irena’s Vow”, który miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.
Nélisse przeprowadziła się z rodziną do Montréal, Québec, gdy miała cztery lata. Pochodzi z rodziny o francusko-kanadyjskich korzeniach. Jej siostra, Isabelle Nélisse, również jest aktorką. Sophie ma na swoim koncie liczne role w filmach i serialach telewizyjnych, w tym w serialu „Yellowjackets”, gdzie gra nastoletnią Shaunę Shipman.

Za swoje role Sophie Nélisse otrzymała wiele nominacji i nagród, w tym Nagrodę Satellite za najlepszy debiut oraz Nagrodę Hollywood Film Award. Jej talent został doceniony również przez Phoenix Film Critics Society oraz Young Artist Awards.Vow”, który miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Nélisse przeprowadziła się z rodziną do Montréal, Québec, gdy miała cztery lata. Pochodzi z rodziny o francusko-kanadyjskich korzeniach. Jej siostra, Isabelle Nélisse, również jest aktorką.